Menu

Dziennik Bożeny Wąs

Znaczną część życia wypełnia ten sam dylemat: jak sprawiać wrażenie kogoś stanowczego i pełnego energii, kiedy dzieje się mniej niż nic.

Sytuacja 202

sekretarka.bozeny

Maj eksplodował. Zalał świat zieleniami i Bożena umiera obecnie na przeszczęśliwość oczną. Straszne schorzenie, można się zabić, ponieważ wyklucza to patrzenie pod nogi.

W każdym razie wygląda na to, że jak taki maj wstrzymuje tę wiosnę i wstrzymuje i zaciska nóżki, jakby mu się chciało siku, to potem jest jednak petarda. Tak siup, dwa dni i wszystko kwitnie. Wiosna instant, niczym chińska zupka - zalewa się wrzątkiem i gotowe.

 

Tylko trzeba odpowiedni wrzątek mieć. Z czajnika po krzakach nie polewamy jakby co.

 

Pająki też coś ożywione. U Bożenki w lesie na przykład, gdyby tak człowiek biegając nie otrzepywał się co rusz, to wybiegłby w kasku kosmicznym ze świeżej pajęczyny na łbie. Ciekawe, czy są jakieś specjalne szkolenia dla pająków, żeby przeprowadzki i przeloty robiły wszystkie na wysokości równo metr sześćdziesiąt, czyli akurat tam, gdzie Bożenie plasują się oczy.  Po siedemdziesiątejósmej pajęczynie człowiek przechodzi już do odgarniania tylko tych, które w kąciku oka zaczynają się przekształcać w małe wieżyczki z chorągiewkami. Trudno wszak biegać, gdy się przy okazji udaje helikopter. Takie rzeczy są zarezerwowane wyłącznie dla czterolatków oraz nietrzeźwych studentów.

Czterolatki natomiast od nietrzeźwych studentów różnią się co najwyżej wzrostem oraz zdecydowanie liczbą zadawanych pytań. Niejaki Karolek robi ostatnio za trzy takie czterolatki. (Jako, że sam de facto ma obecnie dwanaście, to nawet rachunek się zgadza i nie ma się czego przyczepić.) Młodzieniec bowiem, za wybitne zasługi na polu edukacji, ma chwilowo zakręcony kureczek z wifi. Niestety, kara dotyka także jego biednych rodziców, którzy zmuszeni są odpowiadać na milion pytań na sekundę wystrzeliwujących z dziecka bez żadnej litości. Tematycznie idzie w konkury z wikipedią, tak że jest interesująco, a Bożena jest bliska wbicia sobie gwoździ w głowę.

Na ciekawy projekt odwetowy wpadła tymczasem Agatka i ma ostatnio w zwyczaju dopadać brata podczas kąpieli. Siada sobie grzecznie obok brodzikowanny i czytuje Karolkowi legendy polskie, (cytat) żeby się trochę douczył, jak już jest taki wszystkiego ciekawy (koniec cytatu). Karol prawdopodobnie niedługo opracuje metodę wyjścia z łazienki poprzez rurę odpływową.

 

Czyli wszystko w normie. Cały prozac świata nie starczy.

A pamiętacie Chybamalwę? Bożenie się zdaje, że coś jej wlazło w liścia, ale na razie sobie radzi dziewczyna. Bożenie się normalnie należy nominacja w kategorii debiuty. Ale w Opolu Bożena nie wystąpi.

 chybamalwa

P.S. Dobranoc, Panie Wodecki.

 

Komentarze (118)

Dodaj komentarz
 • tessa37

  Malwie nie pomoge:(
  Wodeckiego szkoda bardzo:)
  Mowilam, ze w maju po zimie nastapi od razu wiosna, szczegolnie, ze za dwa dni mi sie zaczyna urlop:)
  PS Karolek Agatki jeszcze nie probuje mordowac; )

 • tessa37

  Pierwsza:)

 • sekretarka.bozeny

  O brawo :)
  Karolek tak się załamał dzisiejszym Twardowskim, odczytanym z poziomu stołeczka, że nie miał już sił nawet na próbę mordu.
  A Bożence smutno. Chris Cornell tak jej nie zasmucił, jak Wodecki. Nie wolno tak zabierać nikomu dzieciństwa, no!

 • Gość *.dynamic.chello.pl

  Karolkowi do tej nagrody w postaci kurka na Wi-Fi dorzuć w ramach dodatkowego uznanie przeczytanie wszystkich Tomków A. Szklarskiego (a jak już czytał, to coś równie obszernego).
  Przez kilka dni spokój murowany.
  Pająki i pajęczyna w lesie to małe piwo, przynajmniej taki welon z pajęczyny osłoni Cię przed kleszczami, których ponoć w tym roku jest zatrzęsienie.

 • veanka

  Noż kur... rza stopa, najpierw mi komentarz wywaliło a teraz mnie wylogowało.
  Ten gość z chello to ja, wkurzona veanka ;/.

 • sekretarka.bozeny

  Ekipo bloxowa, czemu dręczysz biednych użyszkodników i ich ciągle wylogowujesz?????

  Veanko - niestety Karolek jest pod tym względem okropny, bo czyta wszystko, co mu wpadnie w ręce. Objętościówki leci na rekord zazwyczaj, a jak matka krzyczą, że ma iść spać, to pod kołdrą wykańcza. :) Okropność takie ciekawskie dziecko. ;)

 • tessa37

  Miała byc oczywiscie smutna buzka, a nie usmiechnieta:(
  Chris to smuteczek (sam tak zadecydował, jakkolwiek przykre bardzo, ze akurat tak), a Wodecki to wielki smutek i tak, jak piszesz-kawal dziecinstwa, ktory z nim odchodzi:(
  Co do Karolka, to mniej o literature (czy jej dobo) mi chodzi, jak fakt, ze w tym wieku zabilabym, jakby mi do łazienki KTOKOLWIEK wszedl, a juz "pci" przeciwnej to w ogole, niewazne rodzina, czy nie;) Obecnie oczywiscie poziom pruderii jest duuuuzo nizszy i oscyluje w okolicach zera:)

 • tessa37

  Mnie tez wywalilo za pierwszym razem, jak komcia pisakam...blox w szczytowej formie;)
  A co do pajakow, to na szczescie tu niet (bo na zawal bym zeszla;), ale za to takie liszki zwisaja z drzew, niby nie ma takiej paniko, jak przy pahajach, ale to tez nie moj wymarzony snack proteinowy;), wie tez slalomem, slalomem bieganie idzie;)

 • sekretarka.bozeny

  Nieee, no. Takiego upadku moralności to u Bożeny nie ma, że drzwi do łazienki wystawili do piwnicy i się chadza jak po holu. Agatka grzecznie puka, jak dostaje zielone światło, czyli kąpiący się jest za zasłonką, to atakuje. ;)
  Pająków jako-takich Bożena nie uświadczyła, ino pajęczyny.

 • tessa37

  Aaa, jak za zaslonka i zielone swiatlo, to insza inszosc;)
  To moze tez te pajeczyny "lichowate" sa? Bo te pajecze,to chyba w babie lato? Ale pewna nie jestem, w nic, co pajecze-nie wnikam;)

 • sekretarka.bozeny

  No właśnie powinny te gady latać w sierpniu jakoś, najlepiej na koniec, ale widać robotę mają w lesie.

 • marga77

  wew szkole zawsze miałam problemy z bilansem i płacami, uczyli mnie, że bilans musi wyjść na zero oraz że można wydać tylko i wyłącznie tyle, ile się zarobi, paczając Karolka, Agatki i ich Rodziców bilans wychodzi mi taki, ze Karolek wykańcza Rodziców, Agatka Karolka, a Rodzice wychodzo na zero, z płacami to się ma nijak, bo mi zawsze wychodzi, że wydaje więcej, jak zarobie #adebetunieposiadam, ogólnie wynik jest taki, ze egzamin z bilansów i płac zdałam cudem czyli muszę się zgłosić do polskiego kościoła katolickiego na ogłoszenie mnie świętą, może wtedy chociaż paliwo wysokooktanowe i tu w mojej wsi robotniczo-przemysłowej o dziesięć centów za litr taniej będę miała, jak to wczoraj zastałam wew miejscu mlekiem i mniodem płynącym, wraz z pałacem i białymi pawiami (nie zastałam za to nigdzie murów wzniesionych), do której zmuszonam siłom byłam pojechać i żałowałam okrutnie, iż kanistrów nie mam, bo dziesięć centów mniej, to mogę spotkać jedynie w zapadłym, byłym dederowie :D

  pająki uwielbiam pasjami, a moje sierści to nawet do tego stopnia, że w przerwach robienia za boga je z miłości zjadajo :D

  Margaeska problemów z pająkami, ani innymi kleszczami na rowerze stacjonarnym przed ekranem nie ma, a teraz, jak wszystkie sezony Nanny ma z powiecza, to trzy odcinki przejeżdża nawet nie wie kiedy :D

  pees: a Bożenka to spać nie może czy cuś? bo ja już teraz nie, jakby co ;)))

 • nie-okrzesana

  Jestem przerażona ! Czyżby to już ? Babie lato ?

 • sekretarka.bozeny

  Marga - no co racja, to racja, nawet z tym bilansem zarobkowo - wydatkowym :D Bożena w maju to w ogóle dojść do ładu nie może, ale jakimś cudem kupiła już półtora obozu letniego dla dzieciąt. Niech ktoś inny w wakacje je tresuje, a Bożena odsapnie :P

  Czarek nie jest zupełnie pożyteczny w zakresie zjadania ruchomych elementów, chyba, że te elementy są mu wręczane do pyszczka i na tym polega ich cały ruch :D

  Bożena spać może, ale jej nie dajo. Obraza majestatu za to od dwóch tygodni, bo jakoś tak się składa, że niedosen jest na stanie bez przerwy.

 • sekretarka.bozeny

  NIe-okrzesana - nieeee, raczej chłopska wiosna. Albo może zapasy z zeszłego roku?

 • marga77

  totesz i dobrze, ze Czaruś będzie miał koalicje, w kupie to i pająka za sałatę weznom :D

 • gem_ma

  nie wolno odbierać dzieciństwa. przykro i smutno :-(
  Agatka jest miszczem!

 • sekretarka.bozeny

  Marga - a no prawda. Jeszcze chwilę musi poczekać, ale o z powodu konieczności skonstruowania odpowiedniej willi, prawdaż. :D

 • sekretarka.bozeny

  Gem_mo - noo, Bożence się wczoraj serce pokrajało. No ale cóż, takie życie..

  Agatka bije rekordy :D

 • kotimyszkot

  Niby się wie, że takie życie.. ale taka wiadomość załamuje na maxa, zwłaszcza jak się rok temu było na koncercie pana Wodeckiego, pełnego humoru, radości i ciepła, które fluidami płynęło w tłum. Wspaniały był..
  Mam nadzieję, że zdążacie nadrobić wifi jak już Karolek śpi? Czy zasypia tak jak i nasz o północy? Że potem to już tylko pójść w jego ślady.. A maj niech kwitnie dalej na całego! Trzeba teraz łapać zapasy, bo potem znowu deszczowy lipiec ;) Buźka!

 • sekretarka.bozeny

  No prawda, prawda. Ech. Wielka dziura została. :(

  Wifi ma Karolek tylko zacięte, Bożenka nie :D No i plus jest taki, że przy dwunastolatku już nie siedzisz, tylko co kwadrans przypominasz, że ma odłożyć (to co akurat robi) i iść spać :D
  Zapasy Bożena łapie z zapałem. Cudnie jest i oby jak najdłużej :)

 • eliatrieste

  Przeszczesliwosc oczna :)))) Kobieto Twoj opis wiosny deklasuje Orzekowa i Reymonta :))))

  Dobrze, ze ja nie biegam po lesie, tzn. w ogole nie biegam, bo umarlabym na atak pajakowej paniki:)

  Encyklopedia w kilku tomach moglaby byc pomocna zarowno Karolkowi jak i jego utrudzonym rodzicom :))

 • sekretarka.bozeny

  Elio Kochana :)))))) Bożenka aż parsknęła :)

  A właśnie wczoraj Bożena wspominała pamiętną, wielotomową encyklopedię, co to w domu rodzinnym kiedyś stała oraz segregatory całe z "Wiedzą i Życiem". Byłoby czym Karolka zatkać, a tak to o. ;) Ale za to stopnie poprawił od razu, jak wifi padło, tak że cel jest osiągany ;)

 • 45gogula

  w Opolu to chyba nikt nie wystąpi...? a dzieciaki sprytne są i im mniejsze tym sprytniejsze jak się wydaje, Agatka ma u mnie dużego plusa...a wiosna to albo coś taka zimowa albo już całkiem letnia

 • sekretarka.bozeny

  No chyba nikt :) Ewentualnie podobno w Kielcach. Ale tak rozwalić wieloletnią tradycję to trzeba potrafić.
  Agatce się przekaże :D Panem Twardowskim brata wykończyła na ament. ;)
  Wiosna się Bożence zdecydowanie bardziej podoba niż te wczesne zimowe wygłupy. Tak nawet ze dwa stopnie więcej by mogła z siebie dać, ale nie to, że ktoś narzeka. ;)

 • Gość: [Bogdan] *.centertel.pl

  Ostatnio jestem tak zaaferowany premierą trzeciego sezonu Twin Peaks, że przestałem już zwracać uwagę na piękną pogodę na zewnątrz. A serial jest tak pojechany, że aż miło patrzeć :)

 • sekretarka.bozeny

  Bożena słyszała już plotki różne i zachwyty, ale sama jeszcze nie zaczęła. Może w weekend?
  A poza tym to pogoda się już popsuła i jest chłodno, tak że tego :D

 • marga77

  nie pozostaje nic innego, jak tego bożka od lotto poszukać! ;)

  mistery czy innych sajensfikczen nie trawie, przejadły mnie się już w Polsce, zarówno książki, jak i cala reszta, są lepsze sposoby na podniesienie adrenaliny ;)
  wczoraj, po dziesięciu odcinkach Nanny #uwielbiammiłościączystąibezgraniczną, postanowiłam obejrzeć serial hiszpański o domu mody pt Velvet i poszło mi te dwadzieścia odcinków bardzo sprawnie, obejrzałam pierwszy w całości, z drugiego polowe, później z co trzeciego zajawkę co było już i odcinek ostatni, i mogę się założyć, ze gdyby mi kazali napisać wypracowanie z serialu, żadne pytania w temacie, by mnie nie zaskoczyło :D

 • sekretarka.bozeny

  Nianię-Franię Bożenka też kiedyś pasjami oglądała :D Cudna była, bezwględnie :D

  Niestety na maratony serialowe nie ma w ogóle czasu, co Bożena osobiście uważa za niedorzeczność.

 • marga77

  Nianię Franię Margaeska ma nawet na devaude, tak ją kocha :D

  nawet na takie maratony jak Margaeska czyli dwajścia odcinków w dwa i pół? oj to nietopsze, bardzo :(

 • sekretarka.bozeny

  Bożenka tylko przypomni, że Margaeska ma dziecięta zdecydowanie pełnoletnie, a Bożenka zdecydowanie niepełnoletnie :D To też generuje ruch i niedoczas, a ostatnio to już w ogóle.

 • Gość: [demirja] *.internetdsl.tpnet.pl

  a pooglądaj czy tam jakaś gąsienica niecnie się nie zadomowiła przypadkiem - one tak lubią znienacka, o dziwnych porach, i chowając się przed wzrokiem gospodyni... a liście marnieją, czasem są obgryzione, czasem tylko siateczka im się gdzieś robi, a czasem po prostu żółkną (to najczęściej wtedy gdy niecne obce byty podgryzają łodyżkę... i jeszcze obce byty mogą występować w doniczce - w postaci bezdomnych ślimaków, które to nawet na wysokościach potrafią się objawić, choć doprawdy nie wiem jak one się tam dostają...

 • sekretarka.bozeny

  Hejo!! Bożenka już myślała, że się pogniewałaś, albo coś.
  :)
  A w malwę to chyba mszyca?!. Niewiele widać pod liściami, wszystkie obejrzane, ino jedne wskazywał jakieś białe mikro-mikro-mikro cosie. Co jest mniejsze od mszycy? I czym to zabić? Bo ewidentnie COŚ jest.

 • tessa37

  Na mszyce, to znam metode, moje dziewcze sprzatajace (dopoki nie zaciazylo;) mi ja sprzedalo, a mianowicie dodac odrobine (ale naprawde odrobine;) plynu do naczyn do wody do podlewania. Mozna tez taka woda lekko spryskac liscie. Podobno uciekaja od tego precz;)

 • sekretarka.bozeny

  Tylko czy to mszyce? takie malusieńkie, że ledwie je widać.

 • nemuri_neko

  Hmm. Spojrzałam na zdjęcie Napewnomalwy i nic nie widzę. Pomyślałam, że może nie rozumiem Bożenowego slangu "coś jej wlazło w liścia", ale w komentarzach jest coś o szkodnikach. To patrzę jeszcze raz na zdjęcie - i nie widzę nic. Liście ładnie zielone, dobrze uformowane, brzegi nie poobgryzane, dziurek nie ma. Tylko na jednym, dolnym lewym, dostrzegam dwie białe plamki.
  Są takie białe "śmiotki", na bazylię na przykład rzucają się razem z mszycami. 1-2 mm, konstrukcja bardzo lekka, kolor biały.
  Pomaga spryskanie wodą z odrobiną soku z cytryny albo soku z cebuli, najlepiej na noc.

 • Gość: [demirja] *.internetdsl.tpnet.pl

  nie no - zaraz tam się obraziła? a za co niby się obrazić miała? #wielkieoczyzezdziwienia

  czasem jest tak, że nie ma się zwyczajnie nic do powiedzenia, więc się milczy :) w realu się zwyczajnie słucha (co widać), a w Internetach się czyta (czego niestetyż nie widać) :(

  co do środków ratowania Malwy (Malwiny?), są jakieś mączniaki co to są mniejsze od mszyc i można to podobno czymś pryskać - chemie w ogrodniczym kupowałam, ale podobno roztworem octu z wodą i z soda też pryskają - ale jakie proporcje to nie wiem, gdyż na kwiatki to się nie zastanawiałam i chemię zawsze kupowałam. teraz to podobno są nawet jakieś spreje już gotowe, bo ja to musiałam rozrabiać i przeliczać te pestycydy.

 • sekretarka.bozeny

  Nemuri_neko - "białe "śmiotki" to jest dobre określenie, coś takiego właśnie od spodu siedzi. To Bożenka cytryna może się podzielić z Chybamalwą, nie ma problemu. Dziękuje się pięknie. :)

 • sekretarka.bozeny

  Demirja - no to git. Nicniemówność to co innego ;)))
  A widzisz, Nemuri_neko też podaje sposób z kwaśnym, tak że Bożena spróbuje. Czy ocet czy cytryna to już chyba wsiorawno, łobedwa podobne. ;)

 • Gość: [demirja] *.internetdsl.tpnet.pl

  a jak weźmiesz jeszcze na ten przykład ocet jabłkowy to faktycznie pewnie prawie na jedno wyjdzie :)

  (ano ostatnio miałam chwilę, że Nicniemówienie było mi całkiem potrzebne. nawet do samej siebie je musiałam zastosować, a to już była wyższa sztuka)

 • sekretarka.bozeny

  No jedynie balsamiczny chyba odpada :D:D

  Ale tak nie gadać do siebie, to matko jedyna. Bożena umie co prawda, ale do tego trzeba bardzo głośno słuchać muzyki, a nie wszyscy lubią jazgot, prawdaż :D

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Bożenko- jeśli lubisz tłinpiksowe klimaty, to każda chwila jest dobra, aby zacząć. Ja zacząłem oglądać bardzo szybko, ale z perspektywy czasu myślę, że nawet lepiej byłoby poczekać na kolejne odcinki, żeby od razu było więcej do oglądania. Im więcej tłinpiksa, tym lepiej. :D

 • sekretarka.bozeny

  No tak sobie właśnie Bożena zbiera American Gods, żeby mieć potem kumulację :) Może z TP też byłby to dobry plan?

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Myślę, że tak, bo pierwsze odcinki TP pozostawiają widza trochę niedojedzonego, jeśli tak to można ująć. Także może nawet lepiej byłoby zostawić sobie oglądanie na później. :)

 • sekretarka.bozeny

  To tak trzeba będzie zrobić.
  Podobnież Agent Cooper robi robotę, że hej :)

 • alianore

  Fakt, maj eksplodował, ale rosyjska ruletka trwa nadal - u mnie zimnica taka, że walczyłam z chęcią założenia rękawiczek, o ulewach co pół godziny już nie wspomnę.
  Nie pomaga pozytywne myślenie o podlewanych roślinkach, po prostu z i m n o !!!!

  Wodeckiego żal, żal...

 • sekretarka.bozeny

  Ano żal :(

  Ale aź tak Wam się spsuło? To Bożena narzeka, ale chyba nie ma na co dzisiaj, bo nie leje, chociaż na ramiączkach to się topów nie nakłada ;)

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Agent Cooper robi robotę, poza tym serial jest mocno lynchowski- pogięty do granic możliwości. Szkoda tylko, że póki co jest bardzo mało Twin Peaks w Twin Peaksie. Dlatego też mam duży niedosyt. Ale jest duża szansa, że jeszcze serial dobrze się rozwinie. :)

 • sekretarka.bozeny

  Lynchowski? O rety! A Bożena dotąd nie wie, o co DOKŁADNIE szło w Mulholland Drive :D
  A apropos konia, czy znany jest Tobie Carnivale? Konwencja i klimat by Ci chyba przypadły do gustu :)

 • mrufa1408

  Otoz, na 3cie Twin Peaks czekam z zapartem tchem bez mala i jeszcze chwile poczekam bo chociaz z Bogdanem sie tu nie zgodze, ze im wiecej TP na raz tym lepiej bo ja musze, ale to MUSZE robic przerwy, bo inaczej siekiera sama mi w lapy wchodzi i robi sie niebezpiecznei dla okolicy, to nie cierpie musiec czekac na kolejne odslony.
  Ot przyklad - pare lat temu dostalam prezent w postaci obu odslon TP z masa dodatkowych materialow i Log Lady w pelnym rozkwicie i po dwoch maratonach musialam zaparkowac temat bo robilo sie dziwnie, szafy zaczynaly miec oczy itp ;)
  Oczywiscie nei musze dodawac ze ja to wszystko juz widzialam jak bylo emitowane po raz pierwszy w starej dobrej TVP, nieprawdaz...
  Jednakowoz zycze sobie obejrzec to wszystko ponownie i do konca, zanim zabiore sie za 3cia odslone.

 • sekretarka.bozeny

  A to zna? Bożenka nie przebrnęła, jak jej pożyczono dla wdrożenia, ale może Tobie lepiej pójdzie :)
  I ponownie, Bożenka poleca Carnivale - dwa genialne sezony, bardzo pasujące do tematu :)

 • mrufa1408

  Nie jestem pewna czy nawet moj ulubiony pisarz by podolal ubraniu historii w slowa bez obrazu w sposob strawny dla przecietnego dwunoznego... A przynajmnie jdla mne :D
  Carnivale dodaje do listy potencjalnych, ale jak Bozenka wie, ja taka srednio serialowa jestem, bardziej dlugometrazowa ;) (oczywiscie nei w naturze, bo w naturze nie wiele nad 1.5 metra siegam lol)

 • sekretarka.bozeny

  Ta kniga to jest zestaw świstków, dokumentów, artykułów i inszych takich - coś a'la akta, a nie książka jako taka. Dowodzi ona dobitnie, że Bożena się absolutnie nie nadaje na śledczego analizującego. :P
  Carnivale koniecznie! Takie jest mroczno-soczyste, że naprawdę. Trzeba!!

 • mrufa1408

  A to insza inszosc, bo taka forme pewnie bym akurat lyknela :)
  Narracja klasyczna by mni chyba wykonczyla, ale taka forma z wiadomych wzgledow akurat jest ze mna kompatybilna lol :D

  Na razie mam faze na rozrywki literacki i najlepiej bez obciazen emocjonalnych. Seriali nie tykam i filmy tez wylacznie w kinie.
  Faza minie to wroce do nadrabiania zaleglosci itp.

 • sekretarka.bozeny

  Ha, a widzisz :D To jakbyś przeczytała, to weź potem Bożence opowiedz, co?

  A serial to przeż Bożena nie mówi, że TERAZ, tylko że WOGLE. C'nie?
  (trzeci arbuz w tym tygodniu leci, pyszka. :D)

 • mrufa1408

  totez do listy potencjalnych dodaje :)

  Arbuzow sobie niech Bozenka nie zaluje, bo jak mowilam, smialo moze moj przydzial konsumowac :) Nawet Fadera przydzial jakby braklo mozna uszczknac :)

 • sekretarka.bozeny

  Bożena bierze każdą ilość :D:D Każdą.
  Chociaż w przerwie akurat chyba jakiś konkret trzeba wrzucić na ruszt, bo jednak słodzone ogórki to woda i niewiele poza cukrem :P Okropność, na pewno schudnąć na tym nie idzie, ale odwodnić się to już i owszem ;)

 • marga77

  te wszystkie seriale, to Wam zostawiam, ale arbuzy nie!!!
  ostatnio oglądam z Miśkiem spadające gwiazdy/niebo?, on takie lubi, a ja oglądam, bo nic w tv nie ma :)

 • sekretarka.bozeny

  Spoko wodza, Bożena się podzieli jakby co :D
  Seriali chyba Tobie polecać nie będzie, bo ją miotłą pogonisz :P Nic a'la Niania Frania chyba Bożenie do głowy nie przychodzi, ale ona też ma gust nieco zboczony. prawdaż. :P

 • dorota4311

  Spryskać malwę wodą z mlekiem,ponoć na mszyce pomaga,chociaż ja to sięgnęłam po chemię, jak mi się mszyce dobrały do róży i clematisów.Pomogło w mig.
  W serialach lekko jestem z tyłu, a to za sprawą Wallandera co to miałam do poczytania, no a późnym wieczorem to literków czytać mi się nie chce.
  Ach, Wodecki...

 • dorota4311

  Znaczy się czytac napisów w serialach,
  aj cos to mi sie tak namieszało ,ale wisz,rozumisz:)

 • sekretarka.bozeny

  Eee, w clematista też mszyce włażą? No nie. To chyba Stefana po chemię się wyśle, bo tak to Bożena nie obgoni.
  Bożena jak na swoje możliwości też jest do tyłu (ze wszystkim z resztą) :))) Ale to akurat na serialową posuchę nie jest złe - bo teraz to się głównie czeka (na przykład na GoT, Pokojówki, Midłajfy i insze :) ).

 • sekretarka.bozeny

  No rozumi, rozumi :) Szwagier to w ogóle z napisami nic nie ogląda, bo twierdzi, że jakby chciał poczytać, to by se książkę wziął do ręki :D

 • marga77

  prawdaż :D

  z horrorystycznych oraz innych mystery , to jedynie Adams Family ;)

 • sekretarka.bozeny

  Rodzinka Adamsów! Super była, bez gadania :))))) Ale z czarno-białych to chyba tylko Wojnę Domową Bożenka pamięta. Chyba, że Czterdziestolatek też był w monochromie?
  A potem to już były w ogóle lata 90 w rozkwicie i papkolandia serwowała taką masę seriali, że zliczyć nie idzie.

  (jeszcze Pan wzywał, Milordzie! matko. Tony niezliczone.)

 • Gość: [demirja] *.gazeta.pl

  szwagier dobrze mówi... człowiek nie po to ogląda żeby czytać musiał :)

  ja sobie prozaicznie watahę odświeżyć mam zamiar przed nowalijkową, ale to wie Bożenka, ja patrzam czy tam gdzie one w tym filmie som, to ja już byłam, czy nie ... i czy warto akurat tam, bo może być tłum dreptających śladami serialu... więc może popatrzam co omijać jeśli się trafi jakiś weekend bez deszczu...

 • sekretarka.bozeny

  Bożenka to wybiera takie, gdzie czytać nie musi i jakoś to idzie.
  ale .. polskich produkcji to nie może zdzierżyć .. już jej Watahę polecali tu i ówdzie ... i jak się przemóc? Jak żyć?

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Do tej pory nie widziałem jeszcze Carnivale, chociaż słyszałem, że ten serial jest dobry. Chyba trzeba będzie po niego sięgnąć :)

 • Gość: [demirja] *.internetdsl.tpnet.pl

  jak na polski film to wataha jest całkiem dobrze zrobiona, acz akurat oglądam ją nieco z innej perspektywy :) ... prawie tubylca :) i dodam, że po prostu moja świadomość pomija kilku aktorów, których nie dzierżę, a reszta jest do przyjęcia :)

 • marga77

  tutaj tez w latach 90-tych roiło się od seriali, osobiscie byłam fanka M.A.S.CH, pamiętam ,ze gdy przyjeżdżałam do Polski wypytywali mnie co nowego u "Pięknych i Bogatych" których oglądałam wyłącznie, jak byłam na zwolnieniu czyli tak raz na rok, albo dwa, i musiałam opowiadać, bo tutaj byli o jakieś tysiąc odcinków do przodu, ten serial, to w ogóle jakiś genialny ewenement, człowiek nie oglądał rok lub dwa i wystarczyły dwa odcinki, żeby już być na bieżąco :D
  obejrzałam Wołyń i kurde no ...

  test mam, dla tych którzy siedzo za kierownico :D mnie wyszło 1, 4 i 8 :D

 • Gość: [demirja] *.internetdsl.tpnet.pl

  Marga - 1, 2, 4 i trochę 9

 • Gość: [mrufa1408] *.oxfam.org.uk

  kurde bad gateway i doopa zbita, a tyle napisalam...
  1,7,9 z naciskiem ze 9 w formie jeden.
  wiedzialam ze jestem prosta kobieta, ale ze az taka minimalistka, kto by pomyslal lol.

  Marga - Mode na Sukcesz masz na mysli? Moja RO lubila i po pierwszej turze na Wyspie gdzie zlapalam jakis kawalek odcinak owego to sie cieszyla, jak jej zdalam relacje bo oni tu bylo jak mowisz z tysiac odcinkow do tylu, wiec miala podglad w przyszlosc...

  Bozenko, a Bukietowa, czy Hotel zacisze to juz nie?
  RO Bukeitowa ogromnie lubila. mnie wkurzalo wtedy, ale teraz tez zdycham ze smiechu, wiec albo zamieniam sie w moja RO co jest totalnie prawdopodobne, albo po prostu majac to na codzien pogodzilam sie z innym aspektem absurdu niz ten rodm z Planety Ojczystej lol

 • marga77

  no mnie nieco zaskoczył perfekcjonizm ;)))

  taktak "moda na sukces", tych pięknych i bogatych przekalkowałam na polski :D

 • marga77

  demirja , a jakoś mi to do Ciebie pasuje ... niewiedziec czemu ;)))

 • Gość: [demirja] *.internetdsl.tpnet.pl

  :) Marga teraz to ja będę patrzeć wszystkim kierowcą na ręce :P ...
  a poza tym, pacz pani, jak to się człowiek w internetach zdradza i obnaża ;) :) sam nawet nie wie jak i kiedy :P

 • tessa37

  A to nie wiem, niech Bozenka da znac czy i co pomoglo:)
  Urlop zaczelam, wie naturalną koleja rzeczy mamy tu lato w pelni (ja nawet w Irlandii mam na urlopie slonce i 25 stopni:), moze troche tej malo wytwornej pozimowej bladosci zgubie w ogrodzie, w Polsce tez ma byc b.bardzo ladnie, wiec tym bardziej, bo az czlowieka trzesie do letnich sukienek i sandalkow:) A sina biel sie rzadko kiedy z nimi dobrze komponuje:) Dopiero teraz czuje JAK BARDZO tego urlopu potrzebowalam:) Juz jednych gosci i grilla zaliczylismy na to konto:)

 • sekretarka.bozeny

  Bogdan - ale KONIECZNIE!!! Tym bardziej, że sa punkty styczne z Twin Peaks :P Sam zobaczysz. :)

 • sekretarka.bozeny

  Demirja - dokładnie to Bożenie mówiono - że jak na polski, to dobrze zrobiony :D
  A lokalny patriotyzm Bożenka rozumie. Sama film z okolic zamieszkania własnego oglądała tak z milion razy ;)

 • sekretarka.bozeny

  M.A.S.H też, pewnie!! Genialny :D A najlepszy to był ten mikrus -radiowiec :D I ten, co się przebierał :))))) Cudności :D
  a Bożenie wyszło 1, 2, 4, 7. Zdziwienie tez było :D
  A gdzie żeś palca pchała to Bożena naprawdę nie pyta.

 • sekretarka.bozeny

  mRufa - Hotel Zacisze? CIekarol, Bożena ma tyły!! Pierwsze bowiem słyszy i tera o, trza będzie jakoś ponadrabiać o.O
  A Bukietowa to wiadomo, klasyk klasyków. Z resztą niedawno wszystkie sezony na świeżo pyknięte :) I jeszcze Allo Allo, potężny ROTFL. :D

 • sekretarka.bozeny

  Tessa - skoro tak sprowadzasz słońce, to może powinnaś zmienić status na "szlachta nie pracuje"? Albo coś? :D Zobacz, ile plusów :))))

 • tessa37

  Na razie ma tylko urlop;) A pogode sciagam niekomercjalnie:)
  Wlasnie odsluchalam ode pt.:"Mariusz, wracaj do domu"(taka mam figlarna przyjaciolke;) i umarłam, raz uslyszane nie da sie odlyszec;) Zna juz Bozena?

 • sekretarka.bozeny

  Sciągaj z zapałem, bo Bożena musi się ładować na bieżąco. ;)
  Mariusza Bożena zna :D Koszulki nawet już z tym wyszły, biedni ludzie. :D

 • mrufa1408

  Hotel Zacisze to Faulty Towers - moze pod tym tytulem znane?
  Allo Allo jakos nie lubilam z szczegolnie. Byl w domu ogladny, ale mnie za mocno wkurzal, chociaz jako okularnica numer "To la Leklerk" prezentowalam czasem ;) No stamtad mam ten Maly Czolg ;)

 • marga77

  jakby nie spytać każdego prowadzącego, jaki jest, tez będzie zdziwiony! tylko pasażer jest pewny kim jest jego kierowca ahahaha :D

  Margaeska poczuła za mało ekczen oraz zatęskniła, dokładnie dwie godziny później, za personelem dyżurnego szpitala wew okolicy, ale o tym to nawet na blogu napisze, jak się paluszki, do bezbólu zaonaczo ... bo teraz, to ani rąsio, ani nuszko se ne da ;)))

 • tessa37

  Sie Bozena nastawia na "zanastepny";) tydzien na Bahama;)
  Koszulki powiada Bozena? HEHE:D Kcem, tylko szkoda, ze tu nic nie zakuma;)

 • tessa37

  Szukajac zobaczylam jeszcze wersje Elektrycznego Wegorza i paduam:)

 • hippiefunkytown

  oo jak Bożena bojkotuje Opole, to już nawet Zenek Martyniuk tej imprezy nie uratuje..

 • sekretarka.bozeny

  mRufa - już Bożenka znalazła stosowne dividi z Hotelem, ale możesz ją w paski kroić - na milion procent nie słyszała o tym wcześniej. Acz obecnie Karolek już ręce zaciera - trzeba obadać, czy to młodzież może łyknąć, czy nie :)))

 • sekretarka.bozeny

  Margaesko Droga - a zalegnij, Kobieto, gdzieś bez ruchu i daj się obsługiwać! Bo to się nie godzi tak się uszkadzać! Mimo pięknych prac lakierniczych na paznokciach to jednak te bandaże się słabo z Tobą komponują :D

 • sekretarka.bozeny

  Tessa - na Bożenę to najwyżej Chałupy łelkamtu, tak że produkuj tą pogodę ;)

 • sekretarka.bozeny

  Hippiefunkytown - Bożenka by nie była taka sceptyczna zaraz. Jeśli Prezydent Całej Telewizji włączy się z akompaniamentem na gitarze, to będzie sukces.

 • tessa37

  A wie Bożena, ze tak w pierwszej chwili mi sie skojarzyło:) Dlatego Bahama mama;) No i Nieodzalowany; (

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  M.A.S.H to też świetny serial, chociaż zbyt długo go przeciągnęli. Jak na mój gust, 10 sezonów to troszkę za dużo. Ale to jest problem wielu znanych i dobrych seriali: twórcy nie potrafią ich zakończyć w odpowiednim momencie. :)
  Dlatego mam też obawy odnośnie Twin Peaks... czy aby nie za późno, czy nie zmieniło się zbyt wiele. Ale obejrzę do końca i będę oceniał całość. Może jednak uda im się stworzyć z tego coś genialnego. :)

 • sekretarka.bozeny

  Bożena aż tak dobrze M.A.S.Ha nie oglądała, żeby ocenić.
  Ale coś w tym jest, że trzeba wiedzieć, kiedy skończyć. Na przykład Six Feet Under - tam wiedzieli. Breaking Bad - też wiedzieli. A jest masa przypadków, gdzie poszli w forsę i to jest okropne. Nawet to nieszczęsne Prison Break .. tragedia :D

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Z M.A.S.H.em było tak, że aktorzy grający główne role wykruszali się po trochu z różnych powodów i niestety w późniejszych odcinkach. Niby do końca był dowcipny, ale w późniejszych odcinkach to już nie było to samo, co wcześniej. P.S.: jednak miał 11 sezonów. A wojna w Korei, o której opowiada, trwała 3 lata. :P

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Ech, zapomniałem usunąć część pierwszego zdania w komentarzu powyżej. Szkoda, że nie da się tutaj edytować komentarzy. A teraz moja wypowiedź dziwnie wygląda. :P

 • sekretarka.bozeny

  Bożena też narzeka na brak edycji, nie martw się.
  11 sezonów?? To najlepsza fabuła by nie dała rady :D:D:D

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  I właśnie w tym problem. Kilka sezonów może być, ale później chcąc nie chcąc robi się z tego Moda na sukces. Poza tym najbardziej lubię krótkie seriale. Takie Black mirror na przykład to fantastyczny serial. Właśnie dlatego, że nie przeciągają tego w nieskończoność :)

 • marga77

  żeby było weselej moja Jola, która miała zez familią i Teresą przyjechać do mnie dzisiaj na grilla, postanowiła sobie u siebie w ogrodzie upaść i zepsuć kolanko, bardzo zepsuć, dzień upadłych przyjaciółek najwyraźniej był wczoraj ;)
  i żeby było jeszcze śmieszniej, to moja zmienniczka tez chora, operacje miała nawet, a szef se włosy by wyrywał, gdyby nie miał glacy ... :)

  M.A.S.H oglądałam kilka razy w całości jedenastu sezonów i nie przeszkadzała mi zmiana aktorów Alan Alda mi wystarczył ;)

  a dzsiaj rocznice mam, cztery lata zez Smartkio tak wyglądał po przyprowadzeniu zez salonu :)

 • marga77

  Bozenka pacza [a="margasobczakk.blox.pl/2017/05/wiejski-saworawiwres-czyli-gdzie-jest-napisane-ze.html[/a] Veanki jupijahej!!! :D :D :D

 • marga77

  jeszcze raz niech pacza, bo z radości link guzikowato zapisałam

 • Gość: [mrufa1408] *.range86-132.btcentralplus.com

  Mnie sie wydaje ze Hotel mlodziez moze lykac jak ma zyczenie. Jesli Bukietowa moga to ten tez :). Ale nie bede sie wymadtzac, bo ja zawsze mialam inne standardy pod tym wzgledem. Np Primeval serial ogladany przez 3latka troche mnie szokowal, bo tam sa dinozaury, a ten sam mlodzian pare lat pozniej bal sie czegos w bajce duzo bardziej dopasowanej do wieku i rozwoju. Ale co ja ## wiem o zabijaniu nieprawdaz ;)

 • sekretarka.bozeny

  Bogdan - Bożena też lubi krótkie. Ale na przykład teraz wyczekuje jak wariat, kiedy się pojawi nowy sezon Inside no.9 - tego nigdy dość, znasz?

 • sekretarka.bozeny

  Marga - Wszystkiego Najlepszego Smartku życzy Bożena! Wyłącznie smacznego oleju i zdrowego paska rozrządu. :)
  Tobie też podobnie, bo jak tak dalej się będziecie tam prowadzić, to Bożena doprawdy nie wie co będzie :D:D
  A na Gansach to będzie zlot :)))) Ciekawe, czy się poodnajdujemy w tłumie :P

 • sekretarka.bozeny

  mRufa - that's the point, że czasem nie wiadomo :) Bukietową mogą dzieci oglądać dlatemu, ze Bożena sama pamięta, że nie chwytała kompletnie tych erotycznych tekstów :D Ale Hotel wczoraj Bożenka sobie zapilotowała i będzie ubaw. Stefan od rana odpowiada na każdą prośbę, że zaraz powiesi ten obraz. ;))))

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Inside no.9 jeszcze nie widziałem. Ale, skoro polecasz, chętnie obejrzę ten serial.
  Dzisiaj przypomniałem sobie Mulholland drive, żeby jeszcze bardziej wkręcić się w lynchowskie klimaty. Wspaniały film. :)

 • sekretarka.bozeny

  No to Inside no.9 Ci się spodoba raczej :) Serial składa się z niepowiązanych ze sobą fabularnie odcinków. Połączenie stanowią niestandardowe, nieraz wręcz niesamowite fabuły oraz aktorzy - w każdym odcinku grają te same osoby, chociaż treści są zupełnie inne. Bożenka poleca, jest to doprawdy wyśmienita robota. Podobny klimat miały Likely Stories wg Gaimana. Uczta po prostu. :)

 • Gość: [mrufa1408] *.range86-132.btcentralplus.com

  To teraz Bozenke zastrzele niusem, ze ja tak z Bukietowej jak i Hotelu ogladalam WYLACZNIE fragmenty i WYLACZNIE losowo ;) i dosc nielicznie... Szoek, eh?
  Tak jakos wyszlo. Ale obraz owszem lol.

 • Gość: [Bogdan] *.logitus.pl

  Dziękuję, Bożenko, za podanie mi dwóch kolejnych, ciekawych tytułów. Chętnie obejrzę je w wolnej chwili.
  Obecnie zbieram kasę na lepszy obiektyw do mojego aparatu. Zdjęcia kotków i kwiatków powoli przestają mi wystarczać i chciałbym mieć możliwość zrobienia czegoś więcej. :)

 • nemuri_neko

  Wreszcie wiem - te "śmiotki" to skórki mszyc. Mszyce cztery razy przechodzą linienie, stąd ta masa zrzuconych białych skórek i zastanawiająca "koegzystencja" mszyc i "śmiotków".
  Do środków zwalczania dodaję jeszcze słaby roztwór mydła i wywar z pokrzywy.

 • sekretarka.bozeny

  mRufa - no trochę niby szok, ale nie do końca. Dziecięta uraczone Hotelem uznały, że spodziewały się, że będzie śmieszniejsze. A Bukietową łykały jak pelikany. Karolek do tego Allo Allo zjadłby całe na kolację, gdyby mu pozwolić, ale to jednak Bożena trochę hamuje, bo tam już się mnożą różne seksy. ;)

 • sekretarka.bozeny

  Bogdan - niezamaco. A jaki obiektyw chcesz, jeśli to nie sekret? Bożena ma w okolicy fotografa - maniaka i co jakiś czas zamawia mu na alledrogo różności (jako kurier i pośrednik, sama nie funduje, bo wiesz co to za ciężkie miliony :D).

 • sekretarka.bozeny

  Nemuri_neko - a to mikrusy przebrzydłe! Nie dość, że się wprowadzają, nie płacą czynszu, niszczą lokal, to jeszcze wszędzie zostawiają porozwalane stare ciuchy. No jak dzieci! I też się mydła boją, ciekawe :D

 • marga77

  Margaeska dziękuje w imieniu Smartka, nie mniej jednak, ktoś mu inaczej życzył, bo że kompresor odpala, to słychać, ale zimnego powiecza w klimie zabrakło :( Smartko do dochtorów musi, Margaeska już była i zwolnienia nie wziena, choć wciskali ile sił, od jutra do roboty dwa inwalidy, Smartko bez zimnego powiecza i Margaeska z jedna nogą i ręką heh

 • sekretarka.bozeny

  o to brzydko :( Bardzo brzydko :( Bożenka wysyła tyle zimnego powietrza, ile chcesz, bo na północy Bożenkowej akurat znów nadmiary. Wczoraj się widać gorące zużyło.

 • marga77

  paczam pogody i wychodzi, ze kole piątku to zimne tu doleci, ale takie zimne tez i nie będzie, w sama raz dla samochodzika 26°C ;)
  żebym jak chociaż wiedziała, kiedy będzie wolne, żeby do serwisu Smarta pojechać, dzisiaj niestety już terminy maja zatkane, wszystkie grafiki trafił szlag, przyjdzie mi pewnie czekać do soboty i wyręczyć się Miśkiem, z tej okazji se termin tymczasowy zarezerwowałam, a tymczasem udam się na polowanie co by dziury w grafiku pozatykać ...

 • sekretarka.bozeny

  A skąd Wy takie "zimno" macie? U Bożeny ledwie było z 19 i to popadujące :( W sam raz dla dołka tylko :P
  Dziury to się kitem zatykało kiedyś, może tego spróbuj :D

Dodaj komentarz

© Dziennik Bożeny Wąs
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci